Wydział Promocji Handlu i InwestycjiKonsulatu Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej w Kolonii

Strona główna

Aktualności

Międzynarodowe targi spożywcze „ANUGA” w Kolonii; 8-12 października 2011r.

16.05.2011

W dniach 8-12 października br. odbędą się w Kolonii jedne z najważniejszych targów przemysłu spożywczego na świecie - targi ANUGA. W tegorocznej edycji targów weźmie udział 6.500 wystawców z całego świata. Organizatorzy spodziewają się, że targi odwiedzi 150.000 klientów biznesowych. Oferta wystawiennicza będzie prezentowana na prawie 300.000 m2 powierzchni. Krajem partnerskim tegorocznej edycji są Włochy. Dla zwiedzających targi organizatorzy przewidzieli specjalną ofertę na bilety wstępu, które w przedsprzedaży (początek 7 czerwca br.) można nabyć po zredukowanej o 43% cenie.

Targi cieszą się od lat bardzo dużym zainteresowaniem wystawców i fachowych klientów z całego świata, o czym świadczy przewaga popytu na powierzchnię wystawienniczą nad jej podażą. W bieżącym roku ok. 300 firm nie udało się uzyskać powierzchni wystawienniczej.  

Anuga zaprezentuje ofertę produktową w 10 najważniejszych kategoriach branży spożywczej: fine food, napoje, mięso, wyroby mleczarskie, mrożonki, pieczywo i wyroby piekarnicze, świeże produkty, żywność organiczna, techniki sprzedaży i urządzenia stosowane w handlu, a także usługi dla gastronomii.

W tym roku po raz pierwszy w ramach targów będzie miała miejsce wystawa Anuga Food Service, która zaprezentuje ofertę producentów w zakresie sprzętu, wyposażenia i technik stosowanych w gastronomii, a także produktów gastronomicznych. Nowością jest też organizowany po raz pierwszy konkurs na „Kucharza roku" (w tej edycji targów konkurs jest skierowany wyłącznie do kucharzy z Niemiec, Austrii i Szwajcarii).

W bieżącym roku w targach weźmie udział 112 wystawców z Polski (w poprzedniej edycji w 2009r. było 117 firm), z czego najwięcej w segmentach: Fine Food, mleczarstwo i wyroby mięsne. W ramach Programu Operacyjnego „Polska Wschodnia" na specjalnie przygotowanym stoisku przez PAIiIZ SA zaprezentuje się też około 20 wybranych firm spożywczych z pięciu województw wschodniej części Polski

Organizatorzy targów oferują wystawcom różnorodne formy promocji i reklamy swojej oferty, m. in. na portalu internetowym www.anuga.de lub też na łamach specjalnego Newslettera docierającego do kilku tysięcy odbiorców fachowych z branży spożywczej. W przypadku zainteresowania z Państwa strony otrzymywaniem Newslettera na temat targów Anuga prosimy o kontakt mailowy z naszym Wydziałem.

Szczegółowych informacji o targach, udziale wystawców z Polski i możliwości wykorzystania promocji poprzez media elektroniczne udziela:

Zbigniew Burdzy, Konsul

Tel.: +49 221 349958

e-mail:

  • http://www.mg.gov.pl/
  • http://www.exporter.gov.pl
  • http://www.mg.gov.pl/node/14567
  • HTTP://www.coie.gov.pl
Wydział Promocji Handlu i Inwestycji
Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Kolonii
An der Alteburger Mühle 6, D-50968 Kolonia, RFN
tel.: 0049 221 34 99 11, fax: 0049 221 34 99 10, e-mail: ,
Godziny urzędowania: pn-pt 8-16
Czas lokalny: